Strada del Start-up: nové centrum inovácií  v Linzi

Strada del Start-up: nové centrum inovácií v Linzi

V rakúskom meste Linz vzniká v priestoroch starej tabakovej továrne nové centrum inovácií.

Súčasťou areálu s rozlohou 7000 m2  bude vnútorná promenáda „Strada del Start-up“, ktorá má poskytnúť priestor novým start-upom, ako aj takzvaná „Grand Garage“ – dielňa na výrobu prototypov s rozlohou 1800 m2. V dielni, ktorá bude fungovať  ako nezisková organizácia, bude podľa zakladateľa Arricha Wernera všetko, čo je potrebné na vybudovanie priemyselných prototypov pre investorov, vrátane analógových a digitálnych nástrojov, či príslušenstva na robotiku a 3D tlač, ktoré môžu start-upy využívať spoločne.

Prvé kancelárie by mali byť pripravené na obsadenie v lete 2018 a do konca roka by mala byť dokončená celá ulica.  Pozdĺž ulice bude 60 „pixelov“, čiže izbových jednotiek, ktoré sa môžu použiť na rôzne účely – budú v nich  vytvorené nielen kancelárie, ale aj spoločné priestory, ako sú zasadacie miestnosti alebo kuchyne. Práve z tohto dôvodu momentálne nie je možné určiť, koľko začínajúcich podnikov sa do priestoru nakoniec zmestí.

Projekt má podporu Creative Region Linz & Upper Austria, federácie priemyselníkov Horného Rakúska, ako aj starostu mesta Linz Klausa Lugera. Jeho cieľom je spraviť z mesta Linz najvýznamnejšie start-upové mesto v Rakúsku, podobne ako jeho predchodca Hugo Schanovsky  z neho urobil  najčistejšie priemyselné mesto v krajine.

 

zdroj: der brutkasten